Tüm Modemlerde Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir

Tüm Modemlerde Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir

Wifi Şifre Kırma • Wifi Sifre Kirici


ARAMA MOTORU

Tüm Modemlerde Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir

ÖNERİMİZ – TAVSİYE ETTİĞİMİZ %100 WİFİ KIRICI MOBİL UYGULAMA

Google Play’den %100 Çalışan Wifi Kırıcı indirmek için tıkla: Wifi Sifre Kirici indir

Eğer bir Android telefonunuz veya tabletiniz varsa, bu cihazınız ile bir WiFi ağına bağlandığınızda girdiğiniz bilgileri otomatik olarak kaydedecektir. Yani bir kablosuz ağın şifresini girip bağlandıktan sonra, tekrar şifre girmenize gerek kalmadan ağa bağlanabilirsiniz.

Ancak telefonunuzdan manuel olarak "Unut" derseniz bu bilgiler doğal olarak silinecektir. Her insanın başına benzer olaylar gelebiliyor. Sizin de bağlı olduğunuz WiFi şifrelerini unuttuğunuz zamanlar olmuştur. İşte bu durumlarda WiFi şifre gösterme için ne yapabileceğimize bakalım.

Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var. Bu yöntem bilinmeyen şifreyi kırmak için kullanılmıyor. Tam tersi, bildiğiniz ve unuttuğunuz WiFi şifrelerini görmeye yarıyor. Bilinmeyen şifreleri bulmanın yollarını diğer yazılarda öğrenebilirsiniz.

Wifi Şifre Gösterici

Aslında daha doğru ismiyle bir dosya yöneticisi indirmelisiniz. Muhtemelen telefonunuzda bulunur, eğer yoksa ES File Explorer indirebilirsiniz.

Daha sonra şu klasöre girin: data/misc/wifi

Bu klasör içerisinde bulunan wpa_supplicant.conf isimli dosyayı açın. Bu dosyayı açmak istediğinizde hangi programın kullanılmasını istediğinizi soracaktır. Herhangi bir metin görüntüleyici uygulamayı seçebilirsiniz.

Bu dosya içerisinde cihazınızda kayıtlı olan bütün kablosuz ağ şifreleri gösterilir. Bilgiler şu şekilde yer alır: ssid=”Wifi_ismi”, psk=”şifre”

Böylelikle rahatça daha önceden girmiş olduğunuz WiFi ağların şifresini görebilirsiniz.

Wifi Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Eğer internete bağlı durumdaysanız, kablosuz ağ bağlantı listesini açın. Daha sonra bağlı olduğunuz ağa sağ tıklayıp özellikler seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede Güvenlik sekmesindeki "Ağ güvenlik anahtarı" yazan yerde şifreniz bulunmaktadır. Karakterleri göster seçeneğini işaretleyip şifrenizi öğrenin.

Eğer internete bağlı durumda değilseniz şu adımları takip edin:

  • Modeminizin arkasında bulunan reset tuşuna birkaç saniye basılı tutun.
  • Tarayıcınızı açın ve 192.168.1.1 adresine girin. Olmazsa 192.168.2.1 veya 192.168.1.2 adreslerini deneyin.
  • Kullanıcı adı alanına admin şifre alanına 1234 yazın. Modeminizin şifresi 1234 değilse ilk önce bu konuyu okuyun.
  • Kablosuz Ağ Ayarları bölümüne girin.
  • Kablosuz Ağ Şifreleme kısmından wifi şifresini değiştirin.

Modem Arayüzü Adresi Bulma

Modem arayüzü adresi genellikle 192.168.1.1'dir. Ancak, bu adres çalışmıyorsa, kendi modeminizin adresini hızlıca öğrenmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Başlat menüsünden çalıştırı açın.
  • Çalıştıra cmd yazıp Enter’a basın.
  • Açılan ekranda ipconfig yazıp Enter’a basın.
  • Karşınıza çıkan varsayılan ağ geçidi yazısının yanındaki adres modeminizin adresidir.

Kablosuz ağ ayarları kısmında yapmanız gereken şey yeni bir WiFi şifresi belirlemek ve daha sonra "kaydet" butonuna tıklamaktır. Yaklaşık 15 saniye içinde WiFi ayarları güncellenecek ve yeni şifreniz geçerli olacaktır.